Menu
Your Cart

Şartlar ve Koşullar

Değerli Müşterilerimiz;


Air Hobi Teknoloji Ticaret firması olarak bu teknolojilerin birer insansız hava aracı olmasından dolayı müşterilerimizi bu teknolojilerin sorumlu kullanımına davet ederiz. Unutmayınız ki bu teknolojilerin hatalı kullanımı maddi kayıplara, ciddi yaralanmalara hatta ölüme neden olabilir.

Lütfen web sitemizde satışını yaptığımız ürünleri kullanmadan önce bu feragatnameyi okuyunuz.

Satışını yaptığımız çoğu ürün 14 yaş altı kullanıcılar için uygun değildir. Web sitemizden satın aldığınız ürünü kullanarak, bu feragatnameyi ve satın aldığınız ürünle beraber bulununan ürün feragatnamesini kabul ettiğinizi ve tamamını okuduğunuzu kabul etmektesiniz.

Ürünleri kullanırken yönetim ve içeriğin sizin kontrolünüzde olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek sonuçların sorumluluğunu kabul edersiniz. Bu ürünü kullanırken kullanım amaçlarının ve şeklinin, yerel yasalar, uygulamalar, tüzükler ve yönetmeliklerce uygun ve onaylı olduğunu kabul edersiniz.

1. Bu feragatnamenin herhangi bir parçası haber vermeksizin değiştirilebilir.

2. Air Hobi Teknoloji Ticaret son yorum hakkını saklı tutar.TALİMATLAR

Web sitemizden satın aldığınız ürünleri kullanmadan önce Ulusal ve Uluslararası yasaları okuyunuz, kesinlikle bu yasalarla uyuşmayan yada çelişen durumlarda kullanmayınız. Web sitemizden satın aldığınız ürünleri kullanırken, karar ve yürütmenin sizin kontrolünüzde olduğunu, doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkan sonuçlardan mesul olduğunuzu kabul edersiniz. Yine aynı şekilde sosyal, kişilik hakları, yerel uygulamalar ve yasakları takip etmekle yükümlü olduğunuzu kabul edersiniz.

Yeni İnsansız Hava Araçları Yönetmeliği gereği satın aldığınız ürünleri zorunlu kayıt sistemine kayıt ettirmelisiniz. Lütfen aşağıdaki bağlantıdan kayıt işleminizi gerçekleştiriniz.


iha.shgm.gov.tr


 

1. Web sitemizden satın aldığınız ürünler en verimli şekilde orjinal aksesuarlarıyla çalışır. Orjinal harici kullanılan ürünlerle oluşabilecek sorunlarda Abdullah Çimen Havacılık ve Teknoloji hizmetleri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

2. Pervaneli sistemlerin yazılım ayarları yapılırken pervanelerin çıkarılması gerekmektedir.

3. Uçuşa başlarken yada yazılım ayarlarını yaparken bütün bağlantıları kontrol ettiğinizden, çevrede hayvan yada insan bulunmadığından, çocukların yeterli uzaklıkta bulunduğundan emin olun.

4. Hava alanları ve çevresinde uçuş sınırlandırması bulunur. Bu ürünü satın alan ve kullanan herkes ICAO (International Civil Aviation Organization) Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu düzenlemelerine uymakla yükümlüdür. Bu hükümlere ek olarak yerel yürütmelikler ve uygulamalara uyulmalıdır. Düzenleme ve uygulamalara uymayan kullanıcılarla ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez.UYARILAR

Bütün uçuşlardan önce aşağıdaki talimatları dikkatlice ve adım adım uygulayınız.

1- Güvenle uçunuz. Engellerden, kalabalıktan, yüksek gerilim hatlarından ve diğer elektromanyetik kaynaklardan uzak durun. 2- Hava aracınızın olması gerekenden fazla yüklenmemiş olduğundan emin olun.

3- Pervanelerinizi ve motorlarınızın sıkıca yerine oturduğundan emin olun. Pervanelerin dönüş yönünün doğru olduğundan emin olun. Ciddi yaralanmalara sebebiyet vermemek için çalışan motorlara yakın durmayın yada dokunmayın.

4- Kumandanızı ve alıcınızı engelleyecek sinyal bozuculardan kaçının.

5- Bataryalarınızı kontrol edin. Kumanda ve Hava aracı bataryalarınızın dolu olduğundan emin olun. Bataryaların dip şarj olmasından kaçınınız! Tarafınızdan dip şarj edilmiş bataryalardan Abdullah Çimen Havacılık ve Teknoloji hizmetleri sorumlu değildir!

6- İlk olarak kumandanızı daha sonra ise hava aracınızı çalıştırın. İniş sonrası ilk olarak hava aracınızı daha sonra ise kumandanızı kapatın.

7- Bütün parçaların iyi durumda olduğundan emin olun, hasarlı yada vakti dolmuş ürünlerle uçuşa başlamayın.

8- Radyo yada manyetik karışım olan alanlarda uçmayın. Bu alanların başlıcaları; yüksek gerilim hatları, büyük ebatlı güç aktarım istasyonları, yayın kuleleri, baz istasyonları, vb. alanlarda uçuş yapmak cihazınızın aktarım kalitesini düşürecektir, bu nedenle kumanda yada görüntü sinyallerinde bozukluklar ve kesintiler yaşanabilir, uçuş yönü yada cihazın konumlanmasında tutarsızlıklara yol açabilir.

9- Zorlu hava koşullarında uçmayın, yağmur, kar, fırtına vb.LİTYUM POLİMER (LiPo) BATARYA KULLANIMI

Tüm pillerin garanti süresi 6 aydır! 

LiPo Akıllı bataryalar tehlikeli ve hasar verici olabilirler, saklanırken, şarj esnasında ve kullanımda özel ilgi gerektirirler.

LiPo BATARYA KULLANIRKEN HER ZAMAN AŞAĞIDAKİ UYARILARI TAKİP EDELİM.

Bataryalar sadece orjinal şarj cihazları ile şarj edilmelidir.

2. Batarya dolduğunda şarj olmayı durduracaktır. Fakat şarj sürecini takip ederek batarya tam dolduğunda şarjdan alın.

3. Lipo bataryaları yanabilir materyallerin yanında yada tutuşabilir yüzeylerde şarj etmeyin, örneğin halı yada parke.

4. Asla, hasar görmüş, şişmiş, ezilmiş bataryaları şarj etmeyin.

5. Şarj cihazınızı düzenli olarak kontrol edin, kablo hasarı, bağlantı uçları ve diğer parçaların doğru çalıştığından emin olun. Asla hasarlı şarj cihazı kullanmayın.

6. Şarj cihazınızı kullanımda olmadığında fişten ayırın.

7. Şarj cihazınızı yanabilir solvent yada çözücülerle temizlemeyin.


KULLANIM VE DEPOLAMA

1. Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.

2. Asla hücre başına 3V’un altına düşecek şekilde deşarj etmeyin. (Genel tabir ile %20 altına indirmeyiniz)

3. Asla LiPo bataryanızı ısıtmayın. Sıcak bataryaları soğumadan şarja takmayın.

4. Dış yüzeyi hasar görmüş, yırtılmış yada açık bataryaları kullanmayın.

5. Bataryaları düşürmeyin yada vurmayın.

6. Asla şişmiş, ezik yada hasarlı batarya kullanmayın.

7. Bataryalarınızı yüksek ısıdan koruyun, sıcak günlerde araba içinde bırakmayın.

8. Bataryalarınızı hiçbir şekilde sıvı maddelere maruz bırakmayın, yağmur yada yoğun nem gibi.

9. Bataryalarınızı mikrodalga fırınlardan ve yüksek basınçlı kaplardan uzak tutun.

10. Bataryalarınızı kesmeyin, delmeyin, asla kendiniz tamir etmeye çalışmayın.

11. Güçlü elektrostatik ve elektromanyetik yüzeyler yada çevresinde bataryanızı bulundurmayınız ve kullanmayınız, bu gibi alanlarda bulundurmak ve kullanmak bataryanıza zarar verecektir.

12. Ağır objeleri bataryalarınızın üzerinde bulundurmayın.

13. Bataryalarınızı uzun süre kullanılmayacağı durumlarda cihaz üzerinde bırakmayın, ayrıca saklayın.


BATARYALARIN ATILMASI

Bataryaların doğrudan çöpe atılması çevreye önemli zararlar vermektedir. Bataryaları Belediyelerin sağladığı batarya atıkları için toplama alanlarına bırakabilirsiniz. Bilgi için bağlı bulunduğunuz belediye ile görüşebilirsiniz.

LİPO BATARYALARI YAKARAK İMHA ETMEYİNİZ.

Hasarlı LiPo bataryalar, bu işlem için hazırlanmış kaplarla atılmalıdırlar. Başkalarına da zarar vermemek için sokak çöpleri halka açık çöpler ve ev çöpleri için bulunan belediye bidonlarına bırakmayınız.


SORUMLULUK LİMİTLERİ

Air Hobi Teknoloji Ticaret hiçbir şekilde aşağıda listelenen şartlarda oluşabilecek hasarlar, yaralanmalar, yasal sorunlarla ilgili doğrudan yada dolaylı olarak sorumlu tutulamaz;

1. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, alkol, uyuşturucu madde, anestetik madde etkisi altında olması, baş dönmesi yorgunluk belirtileri, uykusuzluk ve benzeri fiziksel ve ruhsal belirtileri taşıyor olması durumunda.

2. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, sübjektif, bilinçli ve planlı bir eylem uygulaması durumunda.

3. Kullanıcının Yaralanmalardan kaynaklı mental engellere sahip olması durumunda.

4. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, uçuşa kapalı alanlarda uçuş yaptığı durumlar.

5. Arızanın Orjinal dışı ürünlerden kaynaklı olduğu durumlarda.

6. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, hatalı kararından yada yanlış kullanımından kaynaklandığı durumlarda.

7. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihazın ömrümü doldurmuş olması yada yıpranmış olmasından kaynaklanan durumlarda.

8. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihaz batarya uyarısını verdikten sonra gerçekleştiği durumlarda.

9. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların normal olmayan şartlarda yapılan uçuşlarda gerçekleştiği durumlarda. (cihazın içinde su, yağ, kum bulunması, tamamlanmamış kuruluma sahip olması, ana parçaların düzgün çalışmadığı durumlar yada eksik aparatlarla uçuşlar )

10. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların manyetik bozucu, karıştırıcı yada engelleyicilerin bulunduğu alanlarda kullanılması. (Yüksek Gerilim hatları, Baz istasyonları, Yayın kuleleri vb.)

11. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların kötü hava koşullarında uçuşlardan kaynaklanması durumunda. (Yağmur, kar, aşırı rüzgâr, fırtına vb.)

12. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihaz tarafından kaydedilen görüntüler yada veriler sebebiyle kaynaklandığı durumlarda. (Audio, video vb.)

13. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların Bataryanın yada şarj cihazının yanlış kullanımından kaynaklanan durumlarda.

14. Bağlı hasarların, yaralanma ve yasal sonuçların aksesuar yada ekipmandan kaynaklandığı durumlarda, hafıza kartı bozulmaları, görüntü yada video kaydının yapılmamış olması, yada kaydın okunamaması vb.

15. Yerel yasa ve kurallara uymayan kullanıcılar.

16. Kullanıcıların yerel yasalara uymadığı durumlarda oluşabilecek yasal sorumluluklar, kişisel mal ve mülke verilen zararlar, çevreye verilen zararlarda.

17. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların kullanıcıların, riskli, yeterli eğitime sahip olmadan gerçekleştirdiği kullanımlarda.

18. Yasalar, yürütmelikler, kanunlar diğer uygulamaların yasakladığı alanlarda yapılan kullanımlarda.

19.Air Hobi Teknoloji Ticaret sorumluluk belgesinde belirtilmemiş diğer durumlarda.